Odsprzęganie wybuchu (izolacja wybuchu)

Systemy tłumienia oraz odciążania niwelują skutki wybuchu do bezpiecznego poziomu, chroniąc instalację przed zniszczeniem. Mimo to szczątkowe skutki wybuchu w postaci fali ognia i ciśnienia mogą rozprzestrzeniać się poprzez układ rur, kanałów i przesypów na sąsiednie urządzenia.

Zjawisko to prowadzi do powstania – dużo groźniejszych w skutkach – wybuchów wtórnych. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do całkowitego zniszczenia instalacji procesowych. Aby przeciwdziałać temu zjawisku – zgodnie z polskim i europejskim prawem – należy stosować systemy odsprzgające (odcinające) wybuch. Ich zadanie polega na natychmiastowym zamknięciu rurociągów, kanałów i przesypów łączących aparat, w którym doszło do wybuchu z pozostałą częścią instalacji.

Grupa WOLFF
SEBASTIAN SŁABOSZEWSKI - jestem do Twojej dyspozycji
+48 79* *** ***   - pokaż numer
 s.sla***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
Nie odbieram? Kliknij!
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

Zakres dostaw

Klapa zwrotna SNR

Klapa zwrotna SNR to proste i ekonomiczne rozwiązanie służące odcięciu miejsca, gdzie doszło do eksplozji, od pozostałej części instalacji poprzez natychmiastowe zamknięcie rurociągu, blokując tym samym możliwość dalszej propagacji wybuchu na pozostałe elementy instalacji.

Zobacz więcej

Butle z czynnikiem gaszącym typ HRD

Zastosowanie: ochrona przeciwwybuchowa aparatów (silosy, filtry, cyklony, mieszalniki, suszarnie, granulatory, itd.) w przypadku występowania substancji łatwopalnych, w stężeniach wybuchowych butle HRD stosowane są do ochrony przed wybuchem aparatów, zbiorników, kanałów i przewodów rurowych, w których występują pyły klasy ST1-ST3 oraz gazy i mieszaniny hybrydowe, w każdej gałęzi przemysłu

Zobacz więcej

Zawory celkowe z certyfikatem ATEX

Zawory celkowe z certyfikatem ATEX, zawory dozujące, dozowniki celkowe stosuje się jako układy dozująco-podające produkty sypkie oraz śluzy ograniczające przepływ powietrza w instalacjach odpylania, centralnego odkurzania, transportu pneumatycznego itp. Ponadto w przypadku gdy są one certyfikowane zgodnie z wymogami dyrektywy ATEX 95 mogą być one wykorzystywane do pracy w strefach zagrożenia wybuchem oraz jako tzw. systemy autonomicznego odsprzęgania wybuchu.

Zobacz więcej

Zawory odcinające VENTEX ESI

Zawory typy VENTEX to dostępny w wielu rozmiarach i wersjach, pasywny system odsprzęgania wybuchu. Montowany jest on na kanałach instalacji odpylających, centralnego odkurzania, transportu nad- i podciśnieniowego, suszenia czy też granulacji. W większości przypadków są to konstrukcje odporne na maksymalne ciśnienie wybuchu.

Zobacz więcej

Zasuwy odcinające typ Speed WEY HSI

Zasuwy odcinające typ Speed WEY HSI to najbardziej odporny i dostosowany do najtrudniejszych sytuacji system odsprzęgania wybuchu. Działa on podobnie jak typowe zasuwy nożowe z tą różnicą, że ich czas reakcji oraz zamknięcia jest ekstremalnie krótki.

Zobacz więcej

System odcięcia wybuchu ExKop

Jest to raczej rzadko stosowane rozwiązanie, które posiada dwie unikatowe cechy. Pierwszą jest możliwość aktywowania zaworu poprzez sygnał z czujnika otwarcia panelu dekompresyjnego (układu odciążenia wybuchu) lub indywidualnego czujnika podczerwieni, a drugą możliwość ponownego użycia po zadziałaniu.

Zobacz więcej

Ciśnieniowa śluza komorowa z certyfikatem ATEX

Ciśnieniowe śluzy komorowe to układy dwóch zaworów motylkowych połączonych komorą. Urządzenia tego typu pozwalają na bezciśnieniowe wprowadzanie lub wyprowadzanie materiałów sypkich (lub cieczy) z obszaru nadciśnienia lub próżni. W przypadku gdy są one certyfikowane zgodnie z wymogami dyrektywy ATEX 95 mogą być one wykorzystywane do pracy w strefach zagrożenia wybuchem oraz jako tzw. systemy autonomicznego odsprzęgania wybuchu.

Zobacz więcej

Zakres wykonywanych prac

  • Dobór optymalnego systemu odsprzęgania,
  • Dostawa i montaż,
  • Przeglądy i serwis.