Przyszłość
2019

Łączymy siły i intensywnie rozwijamy dział ochrony przeciwpożarowej

Ostatnie lata to dla nas bez wątpienia czas intensywnego rozwoju. Dotychczas naszym Klientom mogliśmy zaoferować prace w zakresie instalacji przeciwpożarowych, a teraz będziemy mogli realizować w tej dziedzinie jeszcze bardziej skomplikowane, wielobranżowe projekty. Wszystko to dzięki połączeniu sił GRUPY WOLFF z firmą PRO TRT Projekt i wzmocnienie się kadrą specjalistów. Co ważne, nasza firma jako jedyna jest w stanie realizować kompleksowo projekty łączące zagadnienia ochrony przeciwwybuchowej i ppoż. w oparciu o jedną platformę spinającą sygnały kierowane do centralnego układu sterującego. Jeśli chcesz sprawdzić, jak możemy pomóc zakładom przemysłowym i obiektom użyteczności publicznej w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, kliknij tutaj>>.

GRUPA WOLFF PRZEZ DUŻE... R

Nie, to nie błąd. Od teraz nazwa GRUPA WOLFF jest zastrzeżonym znakiem towarowym nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Oznacza to m.in., że przy naszym logo pojawi się znany wszystkim symbol ®.

Pomyślny przebieg re-certyfikacji ISO 9001:2015 na rok 2019

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz dzięki zaangażowaniu całego zespołu wdrożenie ISO zostało podtrzymane na wysokim poziomie – jesteśmy z tego powodu bardzo dumni. Na podstawie przeprowadzonego audytu, do którego przygotowywaliśmy się przez wiele tygodni, potwierdzono spełnienie wszystkich wymagań normy.
2018

Nowa lokalizacja naszego biura projektowego

Mówią, że czas przeprowadzki to spore wyzwanie zarówno dla właściciela jak i pracowników. Straszą, że przeprowadzce może towarzyszyć chaos i dezorganizacja. Że może być źródłem wielu problemów… Jak się okazuje, dobra organizacja wygrywa z powszechnymi mitami, a my jesteśmy potwierdzeniem na to, że przeprowadzka nie jest taka straszna i że może odbyć się bez stresu i komplikacji. W końcu to kolejny etap rozwoju! W październiku ze wzruszeniem pożegnaliśmy się z naszym biurem w Piekarach Śląskich, w którym spędziliśmy ubiegłe lata i zaczęliśmy nowy rozdział – niedaleko, bo w… Katowicach. Nowa, większa przestrzeń polepszy komfort pracy naszych projektantów i pozwoli na powiększenie zespołu, a zieleń za oknem bez wątpienia będzie sprzyjała skupieniu. Oficjalnie zapraszamy do nowej siedziby naszego biura projektowego >>

Za nami VI edycja Międzynarodowej Konferencji HAZEX

W dniach 20-21 września odbyła się VI edycja konferencji HAZEX, która zgromadziła ok. 170 przedstawicieli branży przemysłowej. Przez dwa dni uczestnikom towarzyszyło hasło „Razem tworzymy bezpieczny przemysł”. Prelegenci skupili się przede wszystkim na zagrożeniach procesowych związanych z obecnością palnych gazów i cieczy, a także pyłów. Poza praktycznym podejściem do kwestii bezpieczeństwa uczestnicy mogli poznać punkt widzenia firm ubezpieczeniowych. Wisienką na torcie był pokaz wybuchów na żywo, podczas którego uczestnicy mieli okazję zobaczyć skalę ryzyka oraz poszczególne rozwiązania techniczne, które mogą w znaczący sposób wpłynąć na przebieg wybuchu i zniwelować jego skutki do minimalnego poziomu. Wyniki przeprowadzonej po konferencji ankiety świadczą o ogromnym sukcesie wydarzenia.

Rozbudowa instalacji do pokazów detonacji i deflagracji gazów

Aby 20 września br. zaprezentować uczestnikom VI edycji konferencji HAZEX jeszcze ciekawszy efekt, postanowiliśmy rozbudować naszą instalację do pokazów wybuchów gazów. Dzięki temu efektowne będzie nie tylko pokazanie siły wybuchu, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, jak ważne w pracach inżynieryjnych są detale. Rozbudowa instalacji pokazowej polegała m.in. na zastosowaniu czujnika gazów palnych, który wskaże moment, w którym stężenie mieszaniny przekroczy dolną granicę wybuchowości. Zarówno ten czujnik (Ultima X5000), jak i czujniki oparte o inne technologie stosowaliśmy wielokrotnie w polskich zakładach przemysłowych oraz terminalach przeładunkowych. Teraz uczestnicy naszych pokazów wybuchów będą mogli zobaczyć je w akcji.

Rozszerzamy zakres produkcji o dodatkowe urządzenia elektryczne w wykonaniu przeciwwybuchowym (CAP 3)

Już jakiś czas temu informowaliśmy o przystąpieniu do międzynarodowego programu CAP, który uprawnia do licencjonowanej prefabrykacji urządzeń elektrycznych w wykonaniu przeciwwybuchowym. Właśnie zakończyliśmy dwudniowy audyt rozszerzający jej zakres o dodatkowe urządzenia elektryczne w wykonaniu EX (rozdzielnice dystrybucji energii – poziom 3). CAP 3 umożliwia nam realizowanie jeszcze bardziej zaawansowanych projektów. Wartym podkreślenia jest fakt, że firma EATON Crouse Hinds Gmbh, której jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem, posiada na całym świecie około 70 autoryzowanych montowni, z czego tylko 9 ma uprawnienia do prefabrykacji serii GHG619. GRUPA WOLFF znalazła się wśród tej dziewiątki po niecałych 3 latach współpracy i niecałym roku funkcjonowania CAP w wersji podstawowej! O naszych możliwościach produkcyjnych dowiesz się klikając tutaj>>.

Certyfikacja ISO 9001:2015 na rok 2018

Pełne zaangażowanie zespołu jest gwarancją sukcesu, co jednogłośnie potwierdzamy. Nowy rok rozpoczynamy pozytywnym wynikiem audytu certyfikującego zgodnie z normą ISO 9001:2015 na rok 2018. Wdrożenie zostało podtrzymane na wysokim poziomie, z czego jesteśmy bardzo dumni. Pierwsza certyfikacja potwierdzająca spełnienie wymagań nowej wersji norm odbyła się w 2017 roku. System zarządzania obejmuje swoim zakresem handel, projektowanie, produkcję konstrukcji stalowych i urządzeń, montaż, serwis, doradztwo i szkolenia specjalistyczne. Kliknij tutaj>>, aby zobaczyć nasz certyfikat ISO.
2017

Czwartki z bezpieczeństwem

Wdrażamy zupełnie nową formułę szkoleń! Są to tzw. czwartki z bezpieczeństwem, które charakteryzują się stosunkowo krótką częścią wykładową (około 2-4 godzin) oraz wyjątkowo długą częścią dyskusyjną. Całość kończy wspólna kolacja. Całe spotkanie prowadzone jest w swobodnej atmosferze sprzyjającej zadawaniu pytań. W ten sposób chcemy skupić się na rozwiązywaniu Waszych realnych problemów.

V Międzynarodowa Konferencja HAZEX

Końcem października br. odbyła się kolejna, piąta edycja Międzynarodowej Konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego w przemyśle. Tegoroczne wydarzenie kierowane było głównie do sektora związanego z materiałami sypkimi. W konferencji wzięło udział ok. 170 przedstawicieli firm wykorzystujących w procesach produkcyjnych palne i wybuchowe pyły, a także zakładów funkcjonujących w branży energetycznej, drzewnej, spożywczej, chemicznej i farmaceutycznej oraz organizacji państwowych i firmy ubezpieczeniowych. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w szóstej edycji konferencji HAZEX, która odbędzie się w III kwartale 2018 roku. Tym razem będzie ona poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego w zakładach stosujących niebezpieczne gazy i ciecze. Więcej informacji znajduje się tutaj>>.

Rozpoczynamy własną prefabrykację skrzynek i kaset sterujących EX

Nasze wielomiesięczne prace zostają sfinalizowane audytem i certyfikacją ze strony Eaton Cooper Crouse-Hinds GmbH. Uzyskujemy certyfikat „Certified Assembly Partner for Explosion Protected Products”, który uprawnia nas do prowadzenia prefabrykacji szerokiego zakresu urządzeń przeznaczonych do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Dzięki własnej produkcji skrzynek i kaset sterujących EX dajemy gwarancję wysokiej jakości oraz zapewniamy sprawny przebieg realizacji zamówienia dzięki skróceniu czasu dostawy. Sprawdź >>

Zostajemy autoryzowanym dystrybutorem Crouse-Hinds Gmbh

Mając wieloletnie doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi koncernami, poszukiwaliśmy globalnego gracza z pełną ofertą wyposażenia Ex niezbędnego do realizowania naszych inwestycji, jak i zamówień jednostkowych generowanych przez rynek. W ostatnim czasie prowadziliśmy liczne negocjacje z firmą, której produkty zamykają niezbędne dla nas portfolio. Nie chcieliśmy być tylko kolejnym ogniwem w łańcuchu dostaw, ale zarządzać całą sprzedażą na rynku polskim. Teraz bez wstydu możemy powiedzieć, że udało się zrealizować nasze zamierzenia – GRUPA WOLFF została autoryzowanym dystrybutorem Crouse-Hind Gmbh. Więcej dowiesz się klikając tutaj>>.

Podbijamy Świat 🙂 Zaczynamy od Brazylii i Bałkanów

Ukraina, Niemcy, Czechy, Słowacja – to typowe kierunki ekspansji polskich firm. Dla nas byłoby to chyba zbyt proste. W końcu jak podbijać Świat to z rozmachem :). Dobra, żarty na bok – właśnie otwarliśmy, i to całkiem na poważnie, oddział w Brazylii oraz przedstawicielstwo działające w czterech krajach bałkańskich (Serbia, Chorwacja, Czarnogóra oraz Bośnia i Hercegowina). Rękawy zakasane, ruszamy realizować pierwszy kontrakt w Ameryce Południowej. To kolejny rejon świata, po Europie i Bliskim Wschodzie, gdzie dla naszego Klienta zbudujemy instalację.

Przestrzeń nowych możliwości - jesteśmy na swoim!

W połowie czerwca przeprowadziliśmy się do naszej nowej siedziby zlokalizowanej przy ul. Spacerowej 5 w podkrakowskich Balicach. Dziesiątki metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni urzekły każdego z nas! Wnętrza naszego nowego biura są przestronne, jasne, dominują biel i szarość, ale nie brak w nich wyróżniających akcentów takich jak inspirujące, wielkoformatowe dzieła malarskie. A zza okien naszego biura mamy okazję spoglądać na wzbijające się w przestworza lub lądujące samoloty🙂 Chyba każdy marzy o pracy w takim miejscu! Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia naszej nowej siedziby, kliknij tutaj>>.

Intrygować i pobudzać do refleksji - nowe WOLFF PREMIUM BEER

Najnowsza edycja pakietu piwnego WOLFF PREMIUM BEER ma nie tylko zniewalać smakiem, ale również poprzez wykorzystanie w projekcie intrygujących grafik – być pewnego rodzaju zagadką, która może bawić, być ironią, ale w efekcie ma pobudzać do refleksji. Grafiki na etykietach piw poruszają bowiem ważne problemy dzisiejszego świata. Ich twórcą jest znakomity polski rysownik – Paweł Kuczyński. Więcej>>

Intensywny rozwój Działu Szkoleń

Do tej pory przeprowadziliśmy setki dedykowanych szkoleń zamkniętych z zakresu ATEX. Nasi eksperci to praktycy, którzy od lat realizują projekty dla branży przemysłowej. W związku z rozwojem naszego Działu Szkoleń do oferty dołączyły szkolenia otwarte. Więcej informacji znajduje się tutaj>>.

Express Przemysłowy wkracza do... Empiku!

Wydawany przez nas magazyn skierowany do menadżerów i inżynierów branży przemysłowej nieustannie się rozwija. Rok 2017 i nadchodząca wiosna otworzyły przed nami nowe horyzonty. Kreatywne podejście, nietuzinkowość, a przede wszystkim zaangażowanie w wydawane przez nas czasopismo pozwoliły nam wprowadzić Express w nowe kanały dystrybucji – końcem marca dostępny on będzie w 120 wybranych salonach Empik w całej Polsce! Z uśmiechem na twarzy możemy powiedzieć, że pozostaliśmy wierni fundamentalnym założeniom Expressu – branżowe czasopismo nie musi być nudne! I chyba w tym tkwi jego siła.

Uzyskanie certyfikatu ISO 9001:2015

Z początkiem 2017 roku dzięki zaangażowaniu pracowników w naszej firmie zakończony zostaje proces certyfikacji według najnowszej normy ISO 9001:2015. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości świadczonych przez nas usług i dążenia do bezpiecznych i innowacyjnych rozwiązań dla naszych Klientów. To dla nas ogromna satysfakcja. Poznaj naszą Politykę Jakości i zobacz Zaświadczenie TÜV Rheinland.
2016

IV Międzynarodowa Konferencja HAZEX

Realizujemy Międzynarodową Konferencję HAZEX dla nowej grupy docelowej. Po niezwykle udanych konferencjach organizowanych dla sektora związanego z materiałami sypkimi zapadła decyzja o realizacji wydarzenia o odmiennej specyfice, skierowanego do branży chemicznej i petrochemicznej. Od tego momentu konferencja HAZEX odbywać się będzie co roku.

Rozbudowa instalacji do testów wybuchowości

Sukcesywna rozbudowa instalacji do testów wybuchowości o stanowisko dla gazów, pozwoliło rozszerzyć grupę firm zainteresowanych pokazami wybuchów o branżę chemiczną, petrochemiczną i pokrewne. Pierwsze testy w tym zakresie, otwarte dla publiczności, miały miejsce podczas IV Międzynarodowej Konferencji HAZEX. Jej uczestnicy mogli się przekonać m.in. jak potężna różnica występuje między zjawiskiem deflagracji a detonacji.

ExPlant - tworzymy system klasy CMMS

Nawiązujemy współpracę z firmą Procom S.A., z którą wspólnie tworzymy system ExPlant – kompletną bazę wiedzy o zakładzie i złożony system nadzoru nad eksploatacją urządzeń technologicznych, który umożliwia stały monitoring pojedynczych urządzeń, jak również całych instalacji pod względem bezpieczeństwa technicznego i środowiskowego. Przewiduje lub wcześnie wykrywa awarie dzięki czemu obniża ich koszty. ExPlant to innowacyjny system klasy CMMS do zarządzania utrzymaniem ruchu zawsze skrojony na miarę potrzeb danego zakładu.

Budujemy nową siedzibę

Dynamiczny rozwój firmy oraz wzrost zatrudnienia walnie przyczyniają się do otwarcia oddziału firmy w Poznaniu oraz budowy nowej siedziby w podkrakowskich Balicach, tuż przy Międzynarodowym Lotnisku im. Jana Pawła II. Nowy budynek biurowy wraz z halą produkcyjną z pewnością będzie nie tylko wizytówką firmy, ale również nowym etapem w historii GRUPY WOLFF.
2015

Budowa wizerunku eksperta

Przystępujemy do Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego oraz zacieśniamy współpracę z innymi organizacjami, które funkcjonują w sektorze przemysłowym. Konsekwentne stawiamy na wiedzę oraz budujemy wizerunek firmy jako eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego.

Nie samą pracą żyje inżynier

Podobnie jak Ty jesteśmy inżynierami – jasne, czasy studenckie już dawno minęły, ale kto z nas nie pamiętam wypadów w góry, ognisk i… piwa, które gasiło pragnienie po trudach wędrówki? Pamięć o tych chwilach sprawiła, że stworzyliśmy dla Ciebie pakiet piwny WOLFF PREMIUM BEER, który skrywa trzy butelki złocistego trunku wytwarzanego w niezwykle krótkich seriach. Ważnym aspektem pakietów piwnych jest historia, która za nimi stoi. W czasie pierwszej edycji połączyliśmy sacrum w postaci sztuki wysokiej z profanum w postaci piwa. Pomógł nam w tym Andrzej Folfas – znany krakowski artysta, który użyczył nam swoich obrazów. Druga edycja pakietu to zwrot o 180 stopni. Tym razem wątkiem przewodnim stała się Nowa-Huta, robotnicza dzielnica Krakowa, która przez długi czas była niechcianym dzieckiem Królewskiego Grodu.

Budujemy instalację do testów wybuchowości

Stworzenie półtechnicznej instalacji do testów wybuchowości pyłów, która z jednej strony stanowi istotne narzędzie do weryfikacji czy dany produkt stanowi zagrożenie wybuchowe, z drugiej jest niezrównanym narzędziem edukacyjnym wykorzystywanym podczas Konferencji HAZEX, szkoleń oraz sympozjów organizowanych dla licznych zakładów przemysłowych.
2014

Oddajemy czasopismo Express Przemysłowy w Twoje ręce

Konsekwentna realizacja strategii szerzenia wiedzy na temat bezpieczeństwa wybuchowego, procesowego oraz nowoczesnych technologii produkcji przyczynia się do stworzenia unikalnego czasopisma pt. Express Przemysłowy. Czasopismo kierowane głównie do inżynierów i kadry zarządzającej zakładami przemysłowymi traktuje zarówno o tematach czysto technicznych, jak również biznesowych, gospodarczych, a nawet o nowinkach technicznych. Jednym słowem piszemy o wszystkim, co interesuje człowieka ciekawego świata. W 2016 roku powstaje również portal internetowy www-ex-p.eu.

Kończymy z sukcesem największe inwestycje w Europie

Świętujemy! Zakończyliśmy z sukcesem dwie potężne inwestycje w sektorze energetycznym. Prace dla Grupy EDF Polska oraz PGE należały do jednych z największych w obszarze bezpieczeństwa wybuchowego w Europie. Sumaryczny czas poświęcony na realizację obu zadań przekroczył 35 miesięcy. Prace dotyczyły 19 bloków energetycznych pracujących w zakładach EDF oraz 29 układów młynowych pracujących w zakładach PGE.
2013

Wspieramy młodych inżynierów

GRUPA WOLFF rozpoczyna program wspierania młodych polskich inżynierów. Początkowo staje się partnerem AGH Racing Team – zespołu utalentowanych inżynierów, którzy budują bolid formuły SAE, by w późniejszym czasie objąć opieką Piotra Palczewskiego, z którym wspólnie tworzy system sterowania myślami NeuroGate – więcej>>

Prestiżowe wyzwanie

Po wybuchu pyłu węglowego w Elektrowni Turów, zniszczeniu uległa spora część instalacji. Władze Grupy PGE szybko podjęły decyzję o odbudowie zniszczeń. W pracach udział brały najbardziej doświadczone firmy działające w różnych branżach, które mogły sprostać wysoko postawionym standardom. Częścią tych prestiżowych prac była GRUPA WOLFF. Nasi inżynierowie odpowiadali projekt oraz budowę instalacji odpylania, która przede wszystkim musiała spełniać wszystkie najostrzejsze wymogi w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego. Realizacja zadania trwała 3,5 miesiąca – był to rekordowo krótki czas.
2012

Otwieramy biuro projektowe

W ramach ciągłego rozwoju tworzymy biuro projektowe, które początkowo realizuje świadczenia głównie na rzecz pozostałych działów firmy. Szybko jednak okazuje się, że rynek docenia nie tylko jakość opracowywanych projektów, ale również bogatą wiedzę firmy w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego. Synergia wszystkich tych czynników wpływa na dynamiczny rozwój biura projektowego, które dziś zatrudnia kilkudziesięciu specjalistów. Biuro projektowe to dla firmy skok w inny wymiar przemysłu.
2011

Ruszamy z Międzynarodową Konferencją HAZEX

Organizujemy I Międzynarodową Konferencję HAZEX na temat bezpieczeństwa wybuchowego w przemyśle. Wydarzenie, które początkowo odbywa się w cyklu dwuletnim od początku zdobywa uznanie uczestników. Już w trzeciej edycji, która miała miejsce w 2015 roku udział wzięło 200 przedstawicieli najważniejszych zakładów produkcyjnych w Polsce z praktycznie wszystkich branż. Od 2016 roku konferencja odbywa się każdego roku, a jej tematyka została znacząco rozszerzona.
2010

Ciągły rozwój - kupujemy firmę

Kupujemy większościowy pakiet firmy Lewtech – przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za produkcję, remonty oraz montaże urządzeń przemysłowych. Był to kolejny krok, który wzmocnił tzw. obsługę posprzedażową GRUPY WOLFF. Wspomniana inwestycja była również podyktowana sukcesywnym rozwojem firmy oraz wzrostem ilości realizowanych zadań. Pod koniec roku 2015 decyzją władz firmy, spółka wraca na tory wzrostu organicznego. Lewtech zostaje odsprzedany, a na jego miejsce powstaje Dział Montażowo-remontowy, który stanowi świetne uzupełnienie funkcjonującego od lat Działu Serwisowego.
2000

Rośniemy w siłę, czego potwierdzeniem są nowi Klienci

Systematycznie budujemy pozycję na rynku, zarówno w zakresie bezpieczeństwa przeciwwybuchowego, jak również technologii przemysłowych. Do grona naszych Klientów dołączają kolejni liderzy rynku, w tym m.in.: PGNiG, GRUPA  AZOTY, PKN ORLEN, PGE, Unilever, Wrigley, Cargill, Nestle oraz wiele innych. Potwierdza to naszą silną pozycję w branży chemicznej i spożywczej. Niebawem miało się okazać, że podobną pozycję zdobędziemy w przemyśle energetycznym i drzewny.
1998

Ruszamy z Działem Serwisowym - pracujemy 24/7

Chcąc zapewnić klientom i partnerom najlepszą, a zarazem szybką pomoc w sytuacjach kryzysowych, podjęliśmy decyzję o budowie Działu Serwisowego. W ten sposób stworzyliśmy grupę ludzi, która w dzień i w nocy jest gotowa nieść pomoc firmom, które zaufały GRUPIE WOLFF. Szybko się okazało, że nasz wysiłek został doceniony – dziękujemy.
1996

Żmudnie pracujemy by zdobyć Twoje zaufanie

Pierwsze lata istnienia firmy to żmudna i mozolna praca całego zespołu. Firma początkowo specjalizuje się w transferze technologi chemicznych, by w roku 1996 postawić na kwestie związane z bezpieczeństwem wybuchowym w przemyśle. Działo się to na wiele lat przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej oraz powstaniem tzw. Dyrektywy ATEX. Tym samym GRUPA WOLFF stała się prekursorem wdrażania procedur oraz technik przeciwwybuchowych w polskim przemyśle.
1994