Mielenie przemysłowe

Dostarczamy szerokiej gamy urządzenia oraz kompletne technologie mielenia materiałów sypkich do skali mikro i nano. Oferowane urządzenia przeznaczone są do pracy na sucho, w fazie mokrej oraz do tzw. kriomielenia (mielenie m.in. produktów zmieniających swoje właściwości w wyniku podwyższonej temperatury wynikającej ze standardowego procesu mielenia, łatwotopliwych, elastycznych, ciągliwych czy wybuchowych w obniżonej temperaturze z wykorzystaniem ciekłego azotu). Nasze działania obejmują dobór właściwego rozwiązania (także w oparciu o testy z rzeczywistym produktem), jak również dostawę, montaż oraz serwis.

Instalacje budowane są w oparciu o następujące typy urządzeń: młyny udarowe, młyny strumieniowe, młyny tnące oraz młyny kuleczkowe. W ofercie posiadamy także kompaktowe instalacje do produkcji czekolady oraz mas czekoladowych. Rozwiązania te realizują cały proces wytwarzania tych wyrobów tj. od przygotowania produktów, przez konszowanie na sucho i mokro, po rafinację.

Grupa WOLFF
PIOTR MARKIEWICZ - jestem do Twojej dyspozycji
+48 50* *** ***   - pokaż numer
 p.mar***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
Nie odbieram? Kliknij!
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

Młyny rolowo-misowe

Dostarczamy młyny rolowo-misowe lub kompletne linie mielące o wydajności pojedynczego urządzenia od 2 do 450 t/h. Linie mielące składają się m.in. z układów transportu i podawania produktu do młyna, systemu ważenia, pneumatycznego układu odbioru zmielonego produktu, instalacji odpylania oraz przesiewu. Proponowane rozwiązanie pracuje w setkach zakładów przemysłowych na całym świecie w tym w szczególności przy produkcji cementu, klinkieru, półproduktów ceramicznych, kaolinu, bentonitu, węgla, koksu, dolomitu, talku, anhydrytu, kalcytu oraz wapienia.

Zobacz więcej

Młyny udarowe

Młyny udarowe są najczęściej stosowanymi typami młynów przy mieleniu materiałów sypkich. Nadają się do mielenia szerokiej gamy produktów w dużym zakresie wymaganego rozdrobnienia. W młynach udarowych materiał jest mielony poprzez rozbijanie, ścieranie i rozgniatanie na narzędziach mielących młyna. Młyny udarowe mogą być wyposażone w klasyfikator powietrzny, umożliwiający dokładne ustalenie rozdrobnienia mielonego materiału.

Zobacz więcej

Mielenie kriogeniczne

Wykonujemy kompletne linie mielenia kriogenicznego, które umożliwiają wydajną produkcję drobniejszych cząstek poprzez zastosowanie schłodzenia mielonego / rozcieranego materiału za pomocą ciekłego azotu lub suchego lodu (CO2 w postaci stałej). Zależnie od własności produktów, takich jak wytrzymałość, twardość, elastyczność / plastyczność i żądanych wymiarów cząsteczek, stosowane są następujące zasady rozdrabniania i proszkowania: tłuczenie, kruszenie, rozkrawanie, ścieranie, uderzanie.

Zobacz więcej

Młyny perełkowe

W zależności od zastosowania i pożądanego rozdrobnienia końcowego możemy zaproponować różne młyny, wśród nich również młyny mielące do nanocząstek. Zarówno młyn poziomy jak i pionowy składa się komory mielenia wypełnionej mielnikami, które zderzając się z cząstkami produktu powodują ich rozdrobnienie

Zobacz więcej